Podstawy programowania

Nauka programowania w grze Minecraft dla dzieci 8-10 lat. Podczas zajęć w Minecraft zapoznamy się z podstawowymi pojęciami i konstrukcjami logicznymi z zakresu programowania: warunek, pętla, zmienna. Stworzymy algorytmy w języku blokowym LUA – testujemy i debugujemy napisane kody. Rozwój cyfrowych kompetencji społecznych oraz zadania kreatywne na serwerze

Jak uczymy przy pomocy gry Minecraft?

Uczestnicy wykonują misje na specjalnie przygotowanych przez nas mapach edukacyjnych w grze– aby je zaliczyć niezbędne jest opanowanie podstaw składni języka LUA i zrozumienie czym są pętle, warunki i zmienne. Każde spotkanie to praca z podręcznikiem (bez komputera), nauka w świecie gry Minecraft i zadania rozwijające cyfrowe kompetencje społeczne.

Jak przebiegają zajęcia z programowania?

Warsztaty realizujemy w trybie rocznym. Spotkania odbywają sięraz w tygodniu i trwają 1,5 godziny. Dzięki dodatkowym materiałom na naszym kanale YT mogą ćwiczyć zdobyte umiejętności w domu. Na zakończenie cyklu zajęć z programowania każde dziecko otrzymuje upominek i dyplom.

Dla kogo jest przeznaczony ten kurs?

Zajęcia z podstaw programowania przeznaczone dla dzieci, które dobrze umieją czytać i pisać (8-10 lat). Nie wymagamy znajomości programowania – zajęcia wprowadzają najważniejsze pojęcia od podstaw. Dobrze, jeśli uczestnik zna podstawy gry Minecraft, chociaż nie jest to konieczne, aby zacząć naukę na tym poziomie kursu.

Wkrótce rozpoczęcie rekrutacji na semestr zimowy 2018